چگونه در میان استارت‌آپ‌های مشابه، متفاوت باشیم!

یک کار درست اوبر این است که – به اندازه کافی متمایز می‌شود تا بتواند وارد محیط فشرده و سخت راه‌اندازی کسب‌و‌کار شود. در اینجا خواهیم گفت که شما نیز چه‌طور می‌توانید از میان جمعیت برخیزید و متفاوت باشید.

ورود به یک فضای جدید آسان نیست، چه در یک گروه تولیدی یا صنعتی سابقه‌دار باشد و یا چه یک کار تجاری جدید. به عنوان مثال اوبر را در نظر بگیرید: شرکت حمل‌و‌نقل اشتراکی، خیلی زود در زمینه تحویل مواد غذایی و خدمات گسترش یافت – که به گفته نیویورک‌تایمز، در ۱۲۰ بازار جهانی در دسترس است – و گاهی اوقات بیش از پیشنهاد اولیه اوبر درآمد دارد.

شرکت در ماه ژوئیه گزارش داد که سرویس جدید، با نام UberEats، در ۲۷ شهر از ۱۸۰ شهری که در آن فعالیت می کند، سودآور است. مدیر عامل تازه کار و تیم اجرایی اوبر، خوش‌بین هستند که شعبه‌های مواد غذایی، رشد و درآمد را افزایش خواهند داد.

پس چگونه استارت‌آپ‌های تازه‌کار می‌توانند با پیشنهاد موفق جدید Uber برابری کنند، آن هم هنگام وارد شدن به فضاهای کاری به شدت بسته، مثل تحویل مواد غذایی؟ کارآفرینان باید قبل از رسیدن به این مرحله مخاطبان خود را بشناسند. اگر یک استارت‌آپ نداند مخاطبینش چه کسانی هستند و این‌که آن‌ها چه می‌خواهند، هیچ راهی وجود نخواهد داشت که بتواند آن‌ها را به خود جذب کند.

اما موفقیت در فضاهای نزدیک به اشباع، مانند کاری که اوبر در زمینه تحویل غذا انجام داد، نیازمند این است که کارآفرینان به موضوعاتی ورای وضعیت کنونی فکر کنند. نیازی نیست متفاوت اندیشان از بیرون قضیه وارد میدان شوند، بلکه کافی است به تفاوت‌هایی که نیازهای مشتری را برآورده می‌کنند و از آن لذت می‌برند، با بینشی زیرکانه و مدبرانه نگاه کنند.

برای مثال، هنگامی که سایت Marketplace Homes برای اولین بار به ۱۱۷ میلیارد دلار در زمینه پیشه املاک و مستغلات دست پیدا کرد، بنیانگذاران آن تصمیم گرفتند مخاطبان مورد نظر شرکت را برای ساخت و ساز جدید در شهر اصلی خود، دیترویت محدود کنند. بنیانگذاران همچنین مشتریان ایده‌آل خود را افرادی می‌دانستند که خانه ای برای فروش دارند و می‌خواهند خانه‌هایشان را با خانه‌های بزرگ‌تر معاوضه نمایند. با هدف قرار دادن هزاران مشتری به جای میلیون‌ها نفر (یا حتی میلیارد‌ها)، Marketplace Homes به فروش نوسازترین خانه‌ها به افرادی پرداخت که می‌خواستند خانه بزرگ‌تر در منطقه دیترویت بخرند.

کارآفرینان با امید به دستیابی به نتایج مشابه در هنگام مقابله کردن با صنعت بزرگ Goliath، باید نکات زیر را به خاطر بسپارند:

  1. آنقدر تحقیق کنید تا از خستگی از پا بیافتید

همانطور که در بالا ذکر شد، مورد هدف قرار دادن مشتریان زمانی جواب می دهد که یک استارت آپ (کسی که شروع به راه اندازی کاری جدید می کند) بداند دقیقا چه کسی را هدف قرار می دهد، چه چیزی دوست دارند، چه رفتاری دارند و چه کانال ها و موضوعاتی را ترجیح می دهند. کارآفرینان باید مشتریان پر رفت و آمد، مشتریانی که مشکل خاصی دارند و استارت آپ می تواند آن را حل کند، و همچنین مشتریانی که رفتارهایی دارند که نشان دهنده علاقه آنها به پیشنهادات استارت آپ است را بشناسند.

گام بعدی؟ تحقیق ثانویه. کارآفرینان باید مشتریان را طبقه بندی نمایند، در مورد رفتارهایشان تحقیق کنند و زمینه های مناسب برای کسب و کار مرتبط با این مشتریان ایده آل را تعیین کنند. شخصی سازی مبتنی بر تحقیقات مشتری می تواند باعث ایجاد یک شرکت یا شکست آن شود. StockBrokers.com هر سال از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ جایزه برترین تجربه عمومی مشتریان خود را به Scottrade اختصاص داد. چرا؟ بخاطر خدمات مشتری مدار شخصی شده ی درخشان این شرکت.

  1. یک سخنگو و تابلو اعلانات بسازید

این تابلو اعلانات باید اخبار مربوط به همه منابع را شامل شود: شرکت های بزرگ، کوچک، عمومی، خصوصی و همچنین هر نوع خبر دیگری که برای شروع به راه اندازی، الهام بخش یا تاثیر گذار باشد. کارآفرینان باید توجه خاصی به روند صنعت، بسته شدن فروشگاه، رشد و یا خصوصا بررسی های خوب یا بد داشته باشند. این تابلو اعلانات می تواند به عنوان یک یادآوری برای گوش دادن به مشتریان و سریع العمل بودن نسبت به تغییرات صنعتی عمل کند.

این را به عنوان یک تحقیق در حال انجام در کنار گام نخست در نظر بگیرید. Word cloud ها (یک تصویر متشکل از کلمات مورد استفاده در یک متن یا موضوع خاص، که در آن اندازه هر کلمه نشان دهنده فرکانس یا اهمیت آن است) نیز می توانند به چگونگی تغییر وضعیت صنعت کمک کنند. اما این همه ی آنچه که آنها می توانند انجام دهند نیست: کلمات محبوب خوش آهنگ می تواند به اصطلاحات جدید SEO برای اجراهای آنلاین منجر شود یا حتی بازخورد معمول مشتریان و کارکنان را در یک الگوی روشن نشان دهند.

  1. اولویت با مشتری است

فراموش نکنید که به جای صحبت کردن برای مشتریان، به آنها گوش دهید. کارآفرینان باید به طور مرتب با مشتریان ارتباط برقرار کنند، موفقیت ها را به مطالعات موردی و سایر محتوا تبدیل کنند، که به طور دقیق نشان می دهد که چگونه شرکت های مربوطه ارزش ها را تامین کرده و مشکلات را حل می کنند.

جاستین کروکستون در  CustomShow پیشنهاد می کند که ۹۰ درصد از مکالمات با مشتریان در مورد این باشد که چگونه استارت آپ می تواند از پسِ مسائل مربوط به مصرف کننده برآید، و تنها تا ۱۰ درصد در مورد خود کارآفرینان صحبت کند. تمرکز بر مشکلات مشتریان بر تخصص حرفه ای استارت آپ در این زمینه تاکید دارد.

  1. به کار مشتریان شور و اشتیاق نشان دهید، نه کسب و کار خود.

قبل از هرچیز، کارآفرینان باید مشتریان را متوجه این قضیه بنمایند که کسب و کار آنها تنها بخش خاص موردنظر نیست. به کار مشتریان علاقه نشان دهید، چه به کار شما مربوط باشد و چه مربوط نباشد. این باعث خوش آمد و رضایت مشتری شده و به آنها نشان می دهد که بخاطر آنچه که هستند پیگیر شان هستید، و نه بخاطر اینکه آنها منبع درآمد شما به شمار می آیند. این یک راه خوب دیگر برای شناختن پیشرفت های جدید در محیط است.

فضاهای شدید رقابتی ممکن است غیر قابل نفوذ باشند، اما با تحقیق دقیق و پرورش مشتری، هر استارت آپی می تواند رشد کند. این چهار نکته را در عمل به کار بگیرید و خواهید دید که ازدیاد جمعیت و رقیب در این کار برای شما مشکلی نخواهد بود و می توانید به خوبی پیشرفت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *