حضور رئیس هیئت مدیره و معاونین شرکت سرمایه گذاری غدیر در سرزمین استارتاپ های سریر

در تاریخ ۹۶/۰۹/۲۲ جلسه ارائه تیم های منتخب برای ورود به دوره شتابدهی در سالن رویداد سرزمین استارتاپ های سریر برگزار شد، در این جلسه آقایان دکتر احمدپور داریانی، رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری غدیر، دکتر خدامرادی معاونت امور شرکت های شرکت سرمایه گذاری غدیر، دکتر کریمی وثیق رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری جسورانه غدیر و جمعی از مدیران ارشد هلدینگ ICT غدیر ضمن بررسی تیم های منتخب و بررسی فرآیند غربال تیم های راه یافته به دوره پیش شتابدهی، راهکار های مناسب و مقتضی را به منظور هر چه بهتر برگزار شدن دوره شتابدهی، پیشنهاد نمودند.

   

استراتژی بازاریابی

۴ استراتژی اساسی بازاریابی که هر استارت‌آپی باید بداند

شما یک فکر اصلی و واقعی امیدوار کننده برای ایجاد یک شروع جدید دارید: یک ایده عالی برای محصول یا سرویس جدید، داشتن چند نفر افراد با استعداد در تیم خودتان، و بینش برای رشد عظیم در سال‌های آینده.

پس چه چیزی شما را متوقف می‌کند؟ چه چیزی برای تحقق رویای تان مانع شما می‌شود؟

بزرگ‌ترین مانع، حداقل برای بسیاری از تازه‌کارها که هنوز در اوایل راه خود هستند، بازاریابی است. شما ممکن است یک ایده فوق‌العاده داشته باشید، اما اگر هیچ کس دیگری در مورد آن چیزی نداند، هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد د اشت. شما نیاز به یک برنامه جامع برای بازاریابی کسب‌و‌کار خود دارید: توجه اولیه مردم را به خود جلب کنید، برای رهبری و هدایت ذهنی و فکری کسب شهرت نمایید، و در نهایت، یافتن جذبه‌ای که مانند ویروس عمل کرده و باعث شود مردم به سرعت و زیاد برایش پول خرج کنند.

اما اجازه بدهید فعلا خیلی راه دور نرویم. وقتی می‌خواهید برای یک استارت‌آپ جدید بازاریابی کنید، باید از صفر شروع کنید. در این جا چهار راه برای شروع کردن برنامه بازاریابی‌تان به شما ارائه می‌دهیم.

ادامه مطلب …

چگونه در میان استارت‌آپ‌های مشابه، متفاوت باشیم!

یک کار درست اوبر این است که – به اندازه کافی متمایز می‌شود تا بتواند وارد محیط فشرده و سخت راه‌اندازی کسب‌و‌کار شود. در اینجا خواهیم گفت که شما نیز چه‌طور می‌توانید از میان جمعیت برخیزید و متفاوت باشید.

ورود به یک فضای جدید آسان نیست، چه در یک گروه تولیدی یا صنعتی سابقه‌دار باشد و یا چه یک کار تجاری جدید. به عنوان مثال اوبر را در نظر بگیرید: شرکت حمل‌و‌نقل اشتراکی، خیلی زود در زمینه تحویل مواد غذایی و خدمات گسترش یافت – که به گفته نیویورک‌تایمز، در ۱۲۰ بازار جهانی در دسترس است – و گاهی اوقات بیش از پیشنهاد اولیه اوبر درآمد دارد.

ادامه مطلب …

start a new business

۵ سئوالی که باید قبل از راه‌اندازی کسب‌و‌کار از خودتان بپرسید!

نشانه‌ها را دیده اید و تصمیم‌تان را گرفته‌اید: می‌خواهید کسب‌و‌کار خود را راه بیاندازید. خیلی سریع، به خاطر ترس‌هایتان مضطرب می‌شوید. اما هر چه که بیش‌تر در مورد آن فکر کنید، بیش‌تر خودتان را متقاعد می‌کنید که می‌توانید آن را انجام دهید. اعتماد به نفس شما روز‌به‌روز افزایش می‌یابد. در نهایت، شما به نقطه‌ای می‌رسید که راه بازگشتی ندارید، و کاملا آماده‌اید که دکمه شروع کسب‌و‌کارتان را با تمام وجود فشار دهید.

اما قبل از این که از مسیر مسابقه جدا شوید، مطمئن شوید که می‌توانید به خط پایان برسید. این سئوالات سخت را از خودتان بپرسید:

ادامه مطلب …

هفت دلیلی که ممکن است باعث شکست اولین کسب و کار شما شود

شکست در کسب و کار پدیده ای در ظاهر ناخوش آیند اما گاهی لازم برای برای دستابی به موفقیت است. بسیاری از فعالین موفق کنونی بازار با تجربه هایی که از شکست کسب و کارهای قبلی خود به دست آورده اند توانسته اند به موفقیت دست یابند.

اگر شما بدانید که موضوع از چه قرار است، در این صورت بهتر می توانید خودتان را آماده کنید و بالقوه از برخی از مشکلات و خطراتی که بر سر راه اولین کسب و کارتان قرار می گیرد اجتناب نمایید.

ادامه مطلب …

نکاتی در مورد ارائه به سرمایه گذار

بانکها معمولاً تنها منبع یک سرمایه گذاري جدید نیستند چرا که بازده بانک معمولاً محدود به نرخ بهره اي است که درباره آن مذاکره می کند ولی در صورتی که شرکت با شکست مواجه شود، ریسک آن می تواند به بهاي کل مبلغ وام تمام شود. لذا استارتاپ ها وقتی که به مرحله رشد می رسند نیاز به جذب سرمایه مرحله بعد دارند. در اینجاست که سرمایه گذاران مخاطره پذیر به یکی از منابع مستمر تأمین مالی برای استارتاپ ها تبدیل می شوند.

ادامه مطلب …

مدل کسب و کار چیست؟

تعریف مدل کسب و کار غالبا با دشواری همراه است زیرا در زمینه های متفاوت کسب و کار معانی متفاوتی از آن برداشت می شود و ارائه یک تعریف یکسان در همه کسب و کارها مقدور نیست. این نقصان در تعریف مدل های نوین کسب و کار الکترونیک بیش از سایر حوزه ها احساس می شود.

ادامه مطلب …

مرکز نوآوری و فناوری غدیر (نوآفر غدیر) دانش بنیان شد

«این شرکت های دانش بنیان که بر مبنای علم کار میکنند، تولید میکنند و ثروت آفرینی میکنند خواهند توانست به تدریج اقتصاد کشور را به شکوفایی برسانند».   (مقام معظم رهبری)

ادامه مطلب …

آیا شتابدهنده ها همان مراکز رشد هستند؟

شتابدهنده‌ها در مقابل مراکز رشد حتی قبل از ظهور شتابدهنده‌ها، گروه‌هایی به اسم مراکز رشد در حال تکثیر بودند که فضای کاری، مربیگری و خدمات را ارایه می‌کردند. شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین مراکز رشد، IDEALABS در اوخر دهه ۹۰ میلادی باشد. مراکز رشد این فرصت را برای کسب‌وکارهای نوپای آسیب‌پذیر به وجود می‌آوردند که قبل از اینکه به استقلال برسند بتوانند قوی شوند.

ادامه مطلب …

چگونه ایده استارتاپی خود را تست کنیم؟

صاحبان استارتاپ ها برای ارزیابی ایده های کسب و کار خود میبایست آزمون‌های متعددی انجام دهند و در مرکز تک تک این آزمایشها باید دانش عمیقی از بحرانی ترین فرضیه(Hypothesis) ایده و اینکه چرا میخواهند این فرضیه ها رو تست کنند را داشته باشند.

ادامه مطلب …